Корок застосовувався для захисту від спеки та холоду ще з незапам'ятних часів - це найстаріший з відомих нам ізоляторів. Люди покривали стіни і стелі пластинами натурального корку, накладаючи один шар на інший. Тим не менш, винахід чорного коркового агломерату в 1892 році остаточно укріпив традиційне застосування цього благородного матеріалу в сфері ізоляції.

Чорний агломерат складається з коркових гранул, склеєних між собою натуральною корковою смолою, без застосування будь-яких інших матеріалів. В даний час виробництво агломерату здійснюється шляхом парової обробки пробкових гранул в автоклаві із суворим регулюванням умов процесу, в результаті чого виходить продукт високої якості. Його щільність менша, ніж у натурального корку, задається заздалегідь, в залежності від призначення матеріалу.

Дійсно, регулюючи ступінь стиснення гранул з корку, класу або якості корку, сировини, температури і часу обробки, що вибрані для процесу, можна отримати кінцевий агломерат різної щільності. Процес обробки включає розширення коркових гранул, при цьому виділяється натуральна коркова смола, яка служить для склеювання і випаровування при високих температурах певних летких компонентів корку. Таким чином, виходить дуже однорідний як за структурою, так і за складом продукт з прекрасними ізоляційними  властивостями та якостями.

Матеріал

Еквівалент товщини, який забезпечує однаковий теплоізоляційний ефект, см 

Чорний агломерат

3

 

Мінеральна вата

3,5

 

Сосна

10

 

Дуб

15

 

Пористий бетон 

20

 

Цегла

40

 

Залізобетон

150

 

                 

Чорний корковий агломерат відноситься до двох груп, на які традиційно поділяють ізоляційні продукти: теплоізоляційні та звукоізоляційні. Перші - призначені, головним чином, для збільшення термічного опору будівельних елементів. Другі - мають різні застосування, залежно від своїх характерних якостей, у відповідність з наступними видами: акустичні абсорбенти, призначені для звукоізоляції будівель з метою зменшення рівня шуму або зміни часу відбиття звуку; амортизатори вібрацій, призначені для зменшення енергії звукової хвилі, переданої через структурні елементи; ізолюючі прокладки, призначення яких полягає в об'єднанні зі структурними елементами для зменшення передачі звукової енергії у відповідність з дією закону маси або просто для уникнення з'єднання або контакту нееластичних матеріалів. Чорний корковий агломерат ідально слугує для всіх цих цілей і, відповідно, існує три його різновиди, що різняться, головним чином, по щільності продукту при відповідній чистоті сировини. Так, чорний корковий агломерат з найменшою щільністю (ρ 130 кг/м³) відомий як вібраційний і є ідеальним матеріалом для амортизації вібрацій від рухомих машин, а також для використання в якості наповнювача в ізоляційних прокладках.

Всі ці застосування одного і того ж продукту можливі завдяки одночасній наявності різних якостей, які обумовлюються особливою будовою корку, зазначеною раніше. Так, термічний агломерат, як і теплоізоляційний, є акустичним коректором і амортизатором вібрацій. 

Загалом, чорний корковий агломерат не схильний до гниття, цвілі та впливу гризунів. Агломерат стійкий до впливу вуглекислот, хімічно інертний, непроникний для ультрафіолетового випромінювання, не проводить електрику. Панелі з чорного агломерату не гігроскопічні і не бояться води. Вони з легкістю можуть застовуватися як у глухих, так і у вентильованих фасадах.

При горінні чорний  агломерат (це можливо лише при прямому і тривалому впливі вогню) не виділяє ні фенолів, ні формальдегідів. Термін служби ізоляційних панелей з чорного агломерату не обмежений, і навіть через кілька десятків років панелі зберігають свої первинні властивості.

Ізоляційні панелі з чорного агломерату прості в укладанні, вони легко розрізаються, що дозволяє заощадити час. Це дуже легкий будівельний ізоляційний матеріал, який може кріпитися за допомогою дюбелів, клею або розчину цементу з піском. Вони можуть обшиватися, обклеюватися  з боку внутрішньої або зовнішньої обробки будь-якими доступними оздоблювальними матеріалами.

Якщо у вас з'явилися будь-які питання

Телефонуйте або пишіть нам

+38 (096) 719-79-91