Декоративні мотузки

Декоративні канати та мотузки цікавлять покупців, у першу чергу, не завдяки своїм експлуатаційним якостям або міцності, а завдяки своєму чудовому зовнішньому вигляду.

Сьогодні канати і декоративні мотузки використовують для:

обробки швів між колодами в дерев'яних будинках,

виготовлення поручнів і мотузкових драбин,

створення мотузяних меблів (наприклад, гамаків),

декорування інтер'єру будинків і лазень, альтанок і саун, літніх кафе і ресторанів: створення плетених стель, мотузкових штор, килимків на підлогу або панно на стіни, а також міжкімнатних перегородок.

Якщо говорити про обробку міжвінцевих пазів між дерев'яними колодами (як зсередини будівлі, так і зовні), то декоративні канати виконують не лише естетичну функцію, але й практичну: маскують стики і ховають кутові з'єднання, захищають утеплювач між колодами від вологи, а також від птахів і комах.

Декоративні мотузки і канати незамінні при створенні інтер'єру в морському стилі, в стилі кантрі або еко-стилі. Вони чудово поєднуються з дерев'яними елементами інтер'єру, декоративними штукатурками, бамбуковими та корковими шпалерами, доповнюють їх і додають закінченості і логічності будь-якій дизайнерській задумці.

 

Манільський канат (мотузка) виготовляють з волокон рослин сімейства бананових, що ростуть в основному на Філіппінських островах. Пеньковий банан має грубі, частково здерев'янілі волокна, які також називають банановим волокном, абакою або манільським волокном. Манільський канат стійкий до дії морської води і не тоне, тому широко застосовується в морській справі.

До інших переваг трипрядного кручення манільського канату відноситься висока міцність на розрив, безпека для навколишнього середовища, зносостійкість. Після втрати своїх фізичних характеристик манільські мотузки перероблюються на папір. Присутність у складі паперу навіть невеликої кількості бананового волокна підвищує міцність листа в кілька разів. Останнім часом манільський канат використовується як додаткова прикраса приміщень, декорованих деревом, бамбуком чи корком, а також дерев'яних будиночків зі зруба.

 

Канат джутовий (або мотузка) тросового звивання виробляється з джуту, рослини сімейства липових, що росте в Індії, Китаї, Бангладеші та інших країнах Азії, Африки, Америки. У сухих стеблах міститься до чверті волокон, які за методом довгого прядіння перетворюються на нитки, потім звивають в джутові мотузки. Таким чином, джутовий канат - це натуральний, екологічно чистий виріб з можливістю повторної переробки.

Джутові канати мають стійкість до теплового, ультрафіолетового випромінювання, а також механічних впливів, не накопичують статичну електрику. Тому джутові мотузки рекомендуються для застосування в екстремально складних природних і промислових умовах, в будівельній сфері, вантажотранспортній галузі, будівництві, при підйомі вантажів. Варто відзначити, що навантаження на розрив у джутових канатів менший, ніж у прядивних.

Ще одна сфера застосування - це прикраса і обробка приміщень. Джутовий канат ефективно використовується у дерев'яних будинках зі зрубу, підкреслюючи природню красу дерева. Додатково захищає від втрати тепла, проникнення вологи, а також від птахів, які можуть поцупити міжвінцеву паклю для своїх гнізд. На відміну від синтетичних матеріалів, джутові канати виглядають природно і акуратно. Діаметр мотузки варіюється в діапазоні від 6мм до 48 мм.

 

 

Якщо у вас з'явилися будь-які питання

Телефонуйте або пишіть нам

+38 (096) 719-79-91