Паркетна дошка

Паркетна дошка складається з декількох шарів, надійно скріплених між собою клеєм. Кожен шар розташовується перпендикулярно попередньому, що забезпечує міцність всієї конструкції, стійкість до перепадів рівня вологості і температури повітря.

Верхнє покриття

Верхнє покриття паркетної дошки (ПД) виробляється з цінних порід деревини, яка в свою чергу обробляється кількома способами:

 • Брошування.
 • Стругання.
 • Термічна обробка.
 • Відбілювання.
 • Нарізання фаски.
 • Тонування.

Верхній шар покривається лаком або масляно-восковими речовинами, що є фінішною обробкою панелі. Товщина верхнього покриття варіюється від 0,5 мм до 6 мм.

   У структурі паркетної дошки виділяють такі шари:

   1. Покриття з 7-ми шарів лаку або просочування маслом.
   2. Верхній шар - зносостійка цінна порода деревини.
   3. Проміжний шар з хвойних порід деревини.
   4. Торцеве фанерне посилення. 
   5. Нижній шар - шпон хвойного дерева.

СЕРЕДНЯ ЧАСТИНА

Цей шар паркетної дошки виконується з сосни або ялини. Якщо виробництво здійснюється в південних широтах, допускається заміна на деревину листяних порід, в даному випадку це тополя або тропічні сорти. Товщина цієї частини дошки становить від 8 мм до 9 мм. У цій частині дошки  нарізається з'єднувальний замок.

Існує два способи з'єднання:

Шпунтове

При цьому з'єднанні у дошці вирізається з двох боків шип, ще із двох - паз.

Монтаж такої підлоги проводиться шляхом приклеювання дошки до основи. Водостійкий клей забезпечує додаткову стійкість до вологи, а склеювання в цілому запобігає появі скрипів від тертя дерев'яних деталей одну об одну.

Поворотно-кутовий замок з часу своєї появи серйозно потіснив шпунтове з'єднання. Тому є кілька позитивних якостей цього способу з'єднання. Основна з них - це можливість обійтися без клею в процесі укладання і, при цьому, процес швидкий і дуже зручний.

Нижній шар

Для виготовлення цього шару дошки також використовується деревина сосни, ялини, тополі або інший, відповідної за своїми якостями, вид деревини. Волокна матеріалу розташовуються перпендикулярно волокнам деревини середнього шару. Товщина нижнього шару, як правило, складає 1,5 мм.

РОЗМІРИ

Виробники пропонують матеріал різної величини, і залежить вона від виду дошки, а точніше, від кількості смуг на поверхні. Середня величина коливається в межах:

 • довжина паркетної дошки (ПД) від 1800 мм до 2500 мм;
 • ширина ПД від 140 мм до 200 мм;
 • товщина ПД від 10 мм до 22 мм.

ВИДИ

На сьогоднішній день існує критерій поділу на три види:

 • Трисмугова паркетна дошка збирається набором трьох рядів плашок. Їх довжина і колір можуть бути різними, а також розрізняється і їх відтінок. Виглядає такий матеріал дуже оригінально, можна навіть сказати - унікально.
 • Двосмугова паркетна дошка збирається відповідно двома рядами плашок. Плашки можуть бути короткі або довгі.
 • Односмугова паркетна дошка виробляється з використанням однієї цільної деревної панелі.

Якщо у вас з'явилися будь-які питання

Телефонуйте або пишіть нам

+38 (096) 719-79-91