КатегоріїКоркове покриття виробляють з природної сировини - кори коркового дуба. Корковий дуб росте в семи країнах західного середземномор'я, а також на узбережжі Атлантики. В Європі знаходиться близько 60% коркових лісів і виробляється більше 80% продукції з корку. Якість і товщина кори коркового дуба залежить від специфічних умов росту. Так, одним з найважливіших чинників отримання якісного коркового покриття є кліматичні умови. Коркові ліси ростуть продуктивно при одночасному достатку вологості і яскравого сонця.

ТЕХНОЛОГІЯ ОТРИМАННЯ КОРКУ

Процес видобутку сировини для коркових покриттів непростий і має особливу специфіку. Кору починають знімати лише тоді, коли дерево досягає 25-річного віку, і знімають її один раз на 9 років. Унікальні властивості корку визначені здатністю коркового дуба регенерувати кору після її зняття. Знімають кору обов'язково в спеку, коли вона сама відходить від стовбура. Потім пласти кори сохнуть на сонці протягом декількох місяців. В результаті підвищується м'якість корку, еластичність і міцність, виводиться значна частина мінеральних солей і таніну, що входять до його хімічного складу. На заводі корок вариться у великих чанах для підвищення еластичності і для додання йому більшої міцності. Перед тим, як приступити до виготовлення коркового покриття, кора дуба ще близько місяця витримується при особливій температурі.

ВИКОРИСТАННЯ

Кору коркового дуба використовують для виготовлення корків для пляшок, покриття для стін та підлоги, в автомобільній промисловості (у двигунах та дамбах), для виготовлення інформаційних стендів, дошок та інших аксесуарів, а також для теплової ізоляції на космічних кораблях.

ХАРАКТЕРНІ ВЛАСТИВОСТІ КОРКУ

Корок є натуральним природнім полімером. Він має тісну структуру, яка складається із дрібних камер, з’єднаних між собою, що нагадують бджолині соти. В кожному кубічному сантиметрі корку знаходиться близько 40 млн. клітин (сот), розділених між собою міжклітинними перегородками із целюлозною складовою. Таким чином, коркова структура являє собою водостійку сотову капсулу, заповнену повітрям. Корок захищає від впливу геопатогенних зон і знижує рівень шкідливих випромінювань. Але, на самперед, це стовідсотковий природній матеріал, наділений здатністю до переробки та біорозкладу, що є суттєвою перевагою в сучасному суспільстві, яке хоче бачити навколишнє середовище менш забрудненим, а тому піклується про його збереження.

ОСОБЛИВОСТІ КОРКУ

ПРИРОДНІСТЬ. Корком називається кора коркового дуба, що росте в Португалії. Кожні дев'ять років кора знімається вручну, щоб послужити матеріалом для оформлення Вашого будинку або офісу. Відмінність корку від інших натуральних матеріалів в його структурі, що включає тисячі великих і маленьких, наповнених повітрям, комірок. Завдяки цьому кожен елемент коркової структури має унікальний набір якостей.

 

 

ТЕПЛОВІ ЯКОСТІ. Кожен такий елемент - це справжній природний теплоізолятор, тому коркові покриття чудово зберігають тепло Вашого будинку.

 

 

ШУМОІЗОЛЯЦІЯ. Кожен такий елемент є чудовим акустичним поглиначем, тому коркові покриття знижують шум.

 

 

ОСОБЛИВА МІЦНІСТЬ. Кожен елемент корку еластичний. Діючи як пружина. він надає корковим покриттям практичність, довговічність і антивібраційні властивості.

 

 

ЕКОЛОГІЧНІСТЬ. Виробництво покриттів з корку не завдає шкоди живій природі. За даними міжнародної Асоціації з біолокації, матеріали з натурального корку  захищають людину від впливу геопатичних зон, знижують рівень шкідливих випромінювань.

 

Крім того, коркові покриття:

 - не схильні до гниття, не бояться цвілі;

 - не доступні гризунам і паразитам;

 - не підтримують горіння і не виділяють шкідливих речовин при нагріванні;

 - не акумулюють електростатичні заряди, на поверхні корку не скупчується пил, що має велике значення для людей, які страждають алергією;

 - хімічно інертні (масло, жир або ацетон, пролиті на коркове покриття, не залишають на ньому сліду).

Підсумовуючи все сказане, можна зазначити, що коркові покриття ідеально підходять для обробки приміщень, в яких необхідні тиша, безпека і комфорт.

Але всі перераховані вище функціональні якості коркових  покриттів не зрівняються перед їх декоративними властивостями, в усякому разі в очах дизайнерів. Присутність коркових покриттів в інтер'єрі додає житлу тепло і затишок. При дотику коркове покриття не відштовхує людини, як метал або бетон, і начебто передає йому енергію самої природи. У поєднанні з деревом, натуральним каменем або керамічною плиткою, корок вносить в оформлення інтер'єру мотиви добротності і ексклюзивності, умиротворення і гармонії з природним оточенням.

Якщо у вас з'явилися будь-які питання

Телефонуйте або пишіть нам

+38 (096) 719-79-91